Одеська національна музична академія :: Кафедра сольного співу :: Стаховська Олена Володимирівна
Стаховська Олена Володимирівна
  • професор
  • народна артистка України
  • декан вокально-хорового факультету (2002 – 2017)

Біографія:

Стаховська Олена Володимирівна народилася в м. Одесі. Закінчила Одеське музичне училище по класу фортепіано. Потім вступила до Одеської консерваторії на фортепіанний факультет (клас професора Л. Н. Гінзбург), 1980 році закінчила вокальний факультет Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової (клас професора О. М. Фоменко), у 1997 році – аспірантуру (клас професора, академіка Г. А. Поливанової).

В 1979 році Олена Володимирівна почала працювати в ОДМА імені А. В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) на посаді концертмейстера, а з 1980 року – в Одеській філармонії як солістка-вокалістка. З 1984 року працює в ОДМА на посаді викладача, потім – старшого викладача кафедри сольного співу, з 2002 року – доцент, з 2003 року – декан вокально-хорового факультету.

У 2002 році отримала високе звання заслуженої артистки України. Працювала як соліста-вокаліста в оперних театрах України, Польщі, Молдови, Австрії, Італії. Співала програми з видатними диригентами Є. Світлановим, Ф. Мансуровим, С. Сандецкісом, В. Матсовим, Б. Афанасьєвим та інш. Співала на багатьох сценах партію сопрано у Реквіємі В.‑А. Моцарта та у Petite messe solennelle Дж. Россіні.

З великою відповідальністю та відданістю Олена Стаховська працює на посаді декана вокально-хорового факультету ОНМА імені А. В. Нежданової користуючись повагою і довірою викладачів та студентів академії.