Одеська національна музична академія :: Кафедра сольного співу :: Мітюшкін Віктор Анатоліїович
Мітюшкін Віктор Анатоліїович
  • доцент
  • народний артист України

Біографія. Концертна діяльність:

Мітюшкін Віктор Анатоліїович народився на з/с Білогірський, Чінгірлауського р-ну, Уральській області. У 1984 році закінчив з відзнакою Пермський державний політехнічний університет, за фахом – економіст.

З 1985 по 1990 рік навчався в Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової по класу сольного співу у професора, Заслуженого артиста України Є.Н. Іванова.

З 1997 по 2000 рік стажувався в асистентурі-стажуванні, при Одеській державній музичній академії імені А.В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової), в класі професора, народного артиста України В.В. Навроцького.

З 1989 по 1991 рік брав участь і отримав Почесне звання Лавреата в Міжнародних конкурсах вокалістів ім. А. Дворжака (Чехія), ім. М. Глінки (Росія), ім. П. Чайковського (Москва, Росія), МКВ Вервье (Бельгія).

З 1990 року брав участь в постановках і виконував провідні партії в операх: "Вогняний Ангел" Прокоф'єва, "Трубадур", "Бал Маскарад", "Дон Карлос", "Травіата", "Фальстаф", "Отелло", "Ріголетто" Верді; "Євгеній Онєгін", "Іоланта", "Мазепа" Чайковського; "Руслан і Людмила" Глінки; "Мадам Батерфляй", "Тоска" Пуччіні; "Пуритани" Белліні; "Князь Ігор" Бородін та ін. Виступав на сценах кращих театрів Європи: "Festschpil Haus" (Зальцбург, Австрія), Великий театр (Женева, Швейцарія), "Imperial" (Ліверпуль, Великобританія), "Chatle" (Paris, France), у театрах Данії, Німеччини, Норвегії, Бельгії, Болгарії, Італії, також на сцені Одеського національного академічного театру опери та балету, Національної опери України (Київ) та на сцені Великого театру в Москві (Росія).

Брав участь в "Собіновськом фестивалі" (Росія), оперному фестивалі "Золота Корона" (Україна), також брав участь у концерті Майстрів мистецтв Одеської області, на сцені Палацу "Україна" у Києві.

Працював з відомими диригентами: А. Ведерников, Ю. Тімірканов, А. Титов, Ю. Дядюра, А. Тамош, Ю. Федосєєв, А. Самоіле; із режисерами: Ф. Замбнелло, Р. Стуруа, Дж. Стеллер, Ю. Флімм, К. Босковскі, С. Гаудасінський.

В даний час Віктор Анатоліїович Мітюшкін є провідним солістом Одеського національного академічного театру опери та балету, майстром сцени, заслуженим артистом України. Також запрошений в якості соліста до Московського Великого театру (Росія).

З 2008 року викладає на посаді доцента, на кафедрі сольного співу, в Одеській національній музичній академії імені А.В. Нежданової.