Одеська національна музична академія :: Кафедра теорії музики та композиції :: Завгородня Галина Федорівна
Завгородня Галина Федорівна
  • доктор наук
  • професор
  • завідувач кафедри теорії музики та композиції
  • член Вченої ради
  • член Ради по захисту кандидатських дисертацій
  • музикознавець

Біографія:

Народилася в місті Одеса 31 серпня 1946 року. Закінчила в 1972 році Інститут мистецтв в Кишиневі (кафедра теорії музики та композиції), в 1975 році – аспірантуру Московського державного музично-педагогічного інституту ім. Гнесіних (клас професора Ф. Г. Арзаманова). З 1975 року – завідуюча кафедрою теорії музики Кишинівського інституту мистецтв; з 1976 року – в.о. доцента, завідуюча кафедрою поліфонії та аналізу.

1976 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Драматургічна роль полісочетаній в симфоніях А. Онеггера» та отримала звання кандидата мистецтвознавства, а 1983 року – звання доцента. З 1979 по 1984 рік обіймала посаду проректора з наукової та навчальної роботи Молдавської державної консерваторії імені Г. Музическу. З 1980 року – член Спілки композиторів СРСР.

З 1986 року – доцент, з 2001 – в.о. професора кафедри теорії музики та композиції Одеської державної консерваторії імені А. В. Нежданової (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової), з 2-го лютого 2016 року – затверджена в званні професора кафедри теорії музики та композиції ОНМА імені А. В. Нежданової. Протягом 2000-2003 рр. – проректор з навчальної роботи Одеської музичної академії.

В 18 квітня 2013 року відбувся захист докторської дисертації на тему «Поліфонія як засаднича основа музичного мислення: до методології музикознавчого аналізу» і здобута наукова ступень доктора мистецтвознавства.

Г. Ф. Завгородня викладає поліфонію та аналіз музичних творів, методику викладання теоретичних дисциплін, керує бакалаврськими, дипломними та магістерськими роботами студентів (в класі за фахом закінчило понад тридцять студентів та магістрів, які працюють в Молдові, Україні, Росії та інших країнах). Галина Федорівна є керівником кандидатських дисертацій та постійно здійснює рецензування наукових праць студентів, магістрів, аспірантів, надає відгуки на дисертації та монографії.

Завгородня Галина Федорівна постійно бере участь в роботі Міжнародних музикознавчих семінарів: «Трансформація музичної освіти» (Одеса, 1999-2009), «Музична культура: Схід-Захід» (Одеса, 2001-2009) та інших конференціях і семінарах в Харкові, Донецьку, Києві, Одесі. Систематично виступає з науково-методичними доповідями в музичних училищах Україні – Ужгород, Вінниця, Хмельницький, Дніпропетровськ, Умань, Луганськ та інш.

Завгородня Галина Федорівна постійно нагороджується почесними грамотами за плідні наукові здобутки, значний особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, багатогранну дослідницьку діяльність, високий професіоналізм.