Одеська національна музична академія :: Кафедра теорії музики та композиції :: Мазур Ірина Ісааківна
Мазур Ірина Ісааківна
  • професор
  • заслужений працівник освіти України
  • методист
  • музикознавець

Біографія:

Ірина Ісааківна Мазур – випускниця Одеської спеціалізованої музичної школи імені професора П. С. Столярського по класу фортепіано С. Л. Могилевської. У 1966 році з відзнакою закінчила музикознавчий факультет Одеської державної консерваторії. З 1966 по 1969 рік працювала концертмейстером на кафедрі хорового диригування Одеської консерваторії і викладала сольфеджіо і гармонію на теоретичному відділі у школі імені П. С. Столярського. З 1969 року працює викладачем в Одеській державній консерваторії на кафедрі теорії музики та композиції, з 1981 року – старший викладач, а також в. о. доцента, з 1992 – доцент, з 2001 – професор кафедри. Проходила стажування в Київській консерваторії (1980), в Одеському державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського (1985, 2009), в Талліннської консерваторії (1988).

З 1981 по 1991 рік керувала концертними бригадами для круїзних ліній ЧМП, суміщаючи цю діяльність з концертною (як піаністка та концертмейстер).

В Одеській національній музичній академії Ірина Ісааківна веде спецкурси сольфеджіо та гармонії для музикознавців. Є автором єдиного в державі 3-х річного спецкурсу сольфеджіо для музикознавців та композиторів; викладає сольфеджіо і гармонію для виконавців та хоровиків; керує педагогічною практикою студентів музикознавців та композиторів, дипломними роботами; керує стажистами ОНМА з Молдавії, України, Латвії, Фінляндії та Китаю. Серед її випускників-музикознавців 15 працюють в музичних училищах і вузах України.