Одеська національна музична академія :: Деканат оркестрового факультету :: Мурза Олександр Анатолійович
Мурза Олександр Анатолійович
  • заслужений артист України
  • доцент
  • декан оркестрового факультету
  • член Вченої ради

Біографія:

Народився на Одещині. Початкову музичну освіту отримав у ДМШ м. Балта Одеської області у викладачів А. М. Заверікіна та С. М. Пастернак. Подальша професійна освіта проходила в Одеському музичному училищі ім. Данькевича та Одеській державній консерваторії ім. А. В. Нежданової у класі доцентів Г. М. Шишкіна та А. В. Гриценка.

У 1995 році став лауреатом міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах.

З цього ж року розпочав творчу діяльність в Одеській обласній філармонії в якості соліста, а з 1996 – в Одеському музичному училищі ім. К. Ф. Данькевича на посаді викладача.

З 1990 року працював в якості соліста камерного оркестру “Чорне море” під керівництвом заслуженого працівника культури В. М. Євдокимова. З цим колективом неодноразово виступав в багатьох містах Німеччини, Фінляндії, Нідерландів, Румунії. З того ж року виступав у складі сімейного ансамблю разом із заслуженим артистом України В. А. Мурза (баян) та в.о. доцента С. А. Мурза (домра).

З 1993 року у складі народно-інструментального ансамблю гастролював з всесвітньо відомим співаком Б. Рубашкіним (Австрія).

Свою професійну майстерність О. Мурза передає учням – студентам свого класу, серед яких є лауреати та дипломанти національних і міжнародних конкурсів, які працюють в концертних організаціях та навчальних закладах України та зарубіжжя.

З 2005 року працював в інструментальному квартеті Одеської обласної філармонії, а з 2008 року – у муніципальному театру ім. О. Саліка у складі сімейного ансамблю.

О. Мурза є автором багатьох перекладень та транскрипцій творів різних напрямків для ансамблів народних інструментів, а також зробив редакцію, перекладення та методичний коментар навчальних посібників для балалайки та фортепіано.
У 2011 році О. Мурза отримав почесне звання «Заслужений артист України».

У травні 2012 року було присвоєне вчене звання доцента кафедри народних інструментів.

О. Мурза неодноразово запрошувався в журі престижних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

В якості соліста О. Мурза виступав з сольними програмами, які вміщують сучасну музику, твори світової та вітчизняної класики, власні перекладення та транскрипції, світові прем’єри.

Серед українських виконавців на балалайці О. А. Мурза проводить унікальну виконавську діяльність, яка містить в собі сольні та ансамблеві виступи, виконання оригінальних творів з камерним, симфонічним та народним оркестрами.