Новини, події

До 125-річчя з дня народження.

Одеська національна музична академія :: Новини :: До 125-річчя з дня народження.

Композитор і педагог Микола Миколайович Вілінський (1888-1956).

2 травня 2013 року виповнюється 125 років із дня народження Миколи Миколайовича Вілінського (1888 - 1956) – композитора, педагога, музично-громадського діяча, ім'я якого невіддільне від історії становлення української музики першої половини ХХ століття.

М.М.Вілінський учень першого ректора Одеської консерваторії В.Й.Малішевського. Закінчив консерваторію в 1919 році. З 1920 року викладач Одеської консерваторії, затверджений у званні професора в 1926 році, завідувач кафедрою композиції з 1931 року. З 1935 року був членом оргкомітету Спілки композиторів України і був обраний Головою Одеської обласної організації Спілки композиторів. З 1944 року – професор і декан композиторського факультету Київської консерваторії. З 1949 року завідувач кафедри теорії музики та композиції Київської консерваторії.

М.М.Вілінський є автором вокально-симфонічних і симфонічних творів, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, камерно-інструментальних і камерно-вокальних творів, а також низки теоретичних робіт і статей.

Серед учнів М.М.Вілінського такі відомі імена, як: К. Данькевич, О. Фельцман (єдиний учень по композиції у школі П. С. Столярського), О. Білаш, С. Орфєєв, Л. Гуров, Д. Гершфельд, В. Фемеліді, А. Муха, Є. Зубцов, М. Завалішина, А. Водовозов, В. Кучеров та інші. Також, в числі учнів не композиторів: Е. Гілельс, Д. Ойстрах, М. Грінберг, Я. Зак та інші.