Пошукові системи

Знайти потрібну Вам інформацію в мережі Internet на сьогоднішній день не складає труднощів. Вам всього лише необхідно скористатися пошуковою системою. Більшість пошукових систем шукають інформацію на сайтах Всесвітньої павутини, але існують також системи, здатні шукати файли на FTP-серверах, в каталогах магазинів та ін. Найбільш популярними пошуковими системами є:

www.google.com.ua


Компанія Google була заснована в 1998 році Ларі Пейджем (Lawrence „Larry“ Page) та Сергієм Бріном (Sergey Brin) та займається розробкою і підтримкою не лише відомої пошукової системи, а й іншими інтернет-сервісами (Gmail, Google+, AdWords, Google Maps…)


www.yandex.ua


Яндекс – найбільша російська компанія, що спеціалізується на вдосконаленні алгоритмів морфологічного пошуку інформації в мережі Інтернет. Посідає перше місце за кількістю запитів в російськомовному сегменті мережі Інтернет.


www.bing.com


Пошукова система «Bing!» була представлена компанією Microsoft в 2009 році. До цього вона називалася MSN Search (1998-2006 р.р.), Windows Live Search (2006-2007р.р.), Live Search (2007-2009р.р.).


www.yahoo.com


Американська пошукова система, була заснована студентами магістратури Стендфорського університету Девідом Файло (David Filo) та Джеррі Янгом (Jerry Yang). До 2004 року використовувала алгоритми пошукової системи Google.


meta.ua


«Мета» - український пошуковий портал. Використовує пошукову систему власної розробки з українською, російською та англійською мовами пошуку. Зона пошуку — українські сайти та сайти, що стосуються України.